Rzeźby

Rzeźby


W Mrągowie powstał projekt „Mrągowo-wyrzeźbione miasto”. Na terenach rekreacyjnych w centrum miasta stanęły ciekawe rzeźby. Prace wykonane zostały z granitu narzutowego podczas imprezy artystyczno – kulturalnej. Autorami rzeźb są twórcy z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Celem imprezy było przedstawienie wizerunku miasta i regionu otwartego na twórczość artystyczną. Projekt dofinansowany został przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Ząbki noclegi


Ścieżka edukacyjno-widokowa „Źródełko Miłości”


Ścieżka edukacyjno-widokowa „Źródełko Miłości” usytuowana jest przy promenadzie obok Jeziora Czos. Przygotowało ją Nadleśnictwo Mrągowo. Początek ścieżki około 200 metrów za amfiteatrem, w którym odbywają się takie imprezy jak Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej i wiele innych.

Na całej długości ścieżki umieszczono tablice o tematyce leśnej i przyrodniczej. Dowiadujemy się z nich o tym, jakie drzewa rosną w naszych lasach, jakie mamy zwierzęta i ptaki, jakie są strefy życia w jeziorze. Ustawiono tu także ławeczki, więc jest miejsce na odpoczynek.

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Ostatnim przystankiem jest Źródełko Miłości. Z powstaniem tego miejsca jest związana legenda, której treść znajdziemy na miejscu.